I-am batut din nou

Dupa ce acum o saptamana jumatate pierdeau la "masa verde" cu 0-3, deoarece nu s-au prezentat la meci, astazi, Flamura Sascut, a fost invinsa din nou de ASO Buhusi cu 3-1. Chiar daca am fosti condusi cu un gol, la pauza eram in avantaj, scor 2-1. Prin minutul 60 s-a mai inscris o data, stabilindu-se si scorul final. Jocul nu a fost foarte spectaculos, s-au facut multe faulturi, multe comentarii la adresa arbitrului Pavel Ion, reprosuri intre colegii de echipa. Spectaculos insa a fost curcubeul aparut la pauza, care semnifica norocul. Si ne-a adus noroc.
Meciul a fost reprogramat, chiar daca regulamentul zice: "Neprezentarea unei echipe la ora şi locaţia la care sunt programate acele meciuri ale competiţiei care implică participarea echipei respective, atrage de la sine pierderea meciului cu scorul de 3-0 şi anularea tuturor beneficiilor aferente. Odată pierdute, meciurile nu vor putea fi reprogramate." Insa bine ca am castigat si pe teren, nu doar la "masa verde", dupa o serie de vreo 7 etape fara victorie.