Fotbal - Liga a IV-a : ASO Buhusi - AS Margineni 3-0

In etapa a VI-a a ligii a IV-a de fotbal, ASO Buhusi a invins pe teren propriu pe AS Margineni, ocupanta locului 17 in clasament inaintea acestei etape, cu 3-0. Chiar daca la inceput jocul nu prea s-a legat, totusi, buhusenii au reusit sa inscrie in minutul 45 al primei reprize. Dupa pauza, insa, au intrat mai motivati, si au marcat repede, in minutul 15 al celei de-a doua reprize, dupa o faza frumoasa, in care jucatorul buhusean a trecut in viteza de fundasii adversi si l-a executat pe portar. Aproape toata repriza, ASO Buhusi a controlat jocul, si au reusit sa mai dea un gol in minutul 85, stabilindu-se scorul final. De la noi, cel mai mult mi-au placut cum au evoluat "Matzu" si "Cretzu", iar de la oaspeti s-a remarcat portarul, prin niste parade frumoase.